Наше місто

 
 

 

Домой
Наше місто
Звернення мера
Видатні люди
Герб Дергачів
Фотогалерея
Новини
Контактні адреси
Посилання
"Рідне місто"

 

 

Ласкаво просимо на офіційний сайт Дергачівської міської ради

Дергачі. Минуле і сучасне

 

Більше ніж 300 років тому засновники майбутнього міста Дергачі, переселенці з правобережної України розташувалися серед безлюдного степу. Минув час і слобода перетворилась на адміністративний центр із населенням понад 20 тис. чол., яке живе своїм бурхливим життям, долає перешкоди, розвивається і, незважаючи на проблеми сьогодення та помилки минулого, має не абиякий потенціал, щоб з оптимізмом дивитися у майбутнє.

Та сучасне лежить на шляху від минулого, і щоб завтрашній день став реальністю, ми час від часу повинні повертатися до свого історичного минулого, до його уроків і вчитися жити і берегти те, що нам передано у спадок. А наше минуле цікаве і неповторне.

Мешканці міста пишаються, що мають неповторні пам’ятки історії рідного краю.

·        Перш за все, — це Дергачівська Січ. За переказами пращурів це місце є не що інше, як помешкання козаків, де стояли сторожові вежі.

·        Герб міста відображає нашу славну, героїчну давнину. Він символізує образ козака — відважного захисника, за легендою на прізвисько Деркач, а ще птаха — Деркача, який полюбляв нашу місцевість. Отож, можливо назва міста пішла і від нього.

·        Одній із історичних пам’яток міста, наша землячка Р.Науменко-Жовтобрюх присвятила поетичні рядки:

     Є дуб могутні на вокзалі,

     Вже триста літ чарує крона,

     В ній вітер з листячком вокалить:

   Дуби — природи охорона.

Стою під дубом віковічним

І слухаю його пісні

Про славні вчинки історичні

На батьківській моїй землі.

Усе він бачив, усе він знає,

Про люд геройський гомонить.

Він козаків ще пам’ятає,

Що вміли землю боронить…

( Дубу більше 300 років)

·        Храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці був споруджений у 1685 році. Час від часу храм оздоблюється, змінює свій вигляд. На честь 160-річчя  храму, родина О.М.Бандурки подарувала сім дзвонів та дві ікони, які прикрасили скарбницю народної духовності.

·        Вшановуючи пам’ять славних захисників Вітчизни у роки Великої Вітчизняної війни на території міста споруджено 11 пам’ятників загиблим воїнам, декілька років тому побудовано пам’ятник воїнам афганцям.

Сьогодні Дергачі — важливий транспортний вузол, центр великого сільськогосподарського району з розвиненою промисловістю, осередками культури, освіти, охорони здоров’я і соціального захисту населення.

Змінився зовнішній вигляд міста. Реконструйовано центр, практично заново переплановано та перебудовано центральну площу міста, майдан Перемоги, на якому побудовано Будинок культури.

 

 

 

До 10-ї річниці незалежності України відкрито пам’ятник Т.Г.Шевченку

У 1995 році виросла нова будова міськвиконкому)

Прикрасою міста стали новітні споруди:

Районний відділ зв’язку

Районна прокуратура

Взуттєва фабрика м. Дергачі), біля якої забив фонтан).

·        За останнє десятиріччя у Дергачах працюють на економіку України 12 промислових підприємств, які направляють свою продукцію: турбокомпресори, гумове та шкіряне взуття, вироби з пластмаси, труби різного діаметру, молочні та м’ясні вироби — у різні міста України.

·        За десять років повністю закінчено газифікацію міста Дергачі, зараз іде будівництво другої черги газопроводу середнього тиску околишніх сіл.

·        Велику допомогу і підтримку у розбудові міста мають громадяни від народного депутата України Олександра Марковича Бандурки. Отож, вчетверте поспіль він представляє наші інтереси у Верховній Раді. Народний депутат живе з містом: у години горя і радості він завжди поруч.

Народний депутат України О.М.Бандурка з виборцями під час відкриття газопроводу в с. Шовкопляси. Народний депутат України з ветеранами Великої Вітчизняної війни. Завдячуючи О.М.Бандурці у місті створено НВК школу-ліцей № 2 з правовим напрямком.

Міська рада дбає про підвищення освітнього та культурного рівня населення. Так, у місті створено: картинну галерею та краєзнавчий музей

18 серпня 2001 року до 10-ї річниці Незалежності України створено 20-ти хвилинний фільм “Ми — дергачівці”, побачив світ перший номер газети “Рідне місто”, вийшла з друку книга-довідник “Дергачі. Минуле і сучасне”.

Мешканці Дергачів живуть повнокровним життям і вносять свій гідний внесок у розбудову нашої держави, в розвиток її економіки та культури.

 

 

[Вверх]

Отправить сообщение miskrada@kharkov.ukrtel.net с вопросами и замечаниями об этом веб-узле.
© 2003 Дергачіська міська рада
Дата изменения: 10.03.2003